Zapraszamy serdecznie na sesję głębokiej relaksacji i dźwiękoterapii z misami i gongami himalajskimi wyciszającymi nasz umysł oraz na Kirtan, czyli sesję wspólnego muzykowania i śpiewania pieśni indyjskich, które mają nas przenieść w radosną i pełną miłości przestrzeń.

Zaczynamy o 11.15 relaksacją z gongami o potem po jej zakończeniu ok 12.45 przechodzimy do Kirtanu.

Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio

ul. 17 Stycznia 56a, 06-400 Ciechanów
1 grudnia 2018 (sobota)

Czego, jak zwykle możesz się spodziewać przychodząc na relaksację z gongami:

Doświadczysz głębokiego relaksu, dobrego samopoczucia, poczujesz się zdrowiej 🙂 Pierwotne dźwięki mis i gongów oczyszczają z toksyn, uwalniają od lęków, odstresowują, zwiększają siły witalne, regenerują komórki, budzą wiarę w siebie, wspomagają proces uczenia, rozbudowują intuicję, wyzwalają twórcze inspiracje, przenoszą w inne, pozytywne światy.
Koncert poprowadzę ja, Piotr Starski – twórca projektu „Gongs of Peace” oraz nauczyciel jogi w klubie OM Shanti www.omshantijoga.pl

Forma wymiany energii za relaksację: opłata 30zł (płatna przed lub po koncercie)

Zaraz po gongach będziemy wspólnie muzykować i śpiewać pieśni indyjskie. Zagra nam na gitarze i zaśpiewa Danuta Widzyńska z Płocka i miejmy nadzieję, że dołączą do niej wszyscy chętni. Przynieście swoje instrumenty!

Wspólne muzykowanie i śpiewanie w grupie ma działanie integrujące, społeczne, ale i pogłębia naszą praktykę jogiczną. Muzyka rozładowuje stres dnia codziennego.

Kirtan to praktyka medytacyjna polegająca na grupowym powtarzaniu mantr lub badżanów – tradycyjnych indyjskich pieśni w rytm melodii i przy akompaniamencie muzyki. Pomaga to bardzo w wyciszeniu i przejęciu kontroli nad własnym umysłem. Słowo „mantra” składa się z dwóch sylab: „man” i „tra”. „Man” pochodzi od sanskryckiego słowa „manas”, które oznacza umysł, a „tra” od słowa „trajate” oznaczającego „wznosić”, „uwalniać”, „ochraniać”. Mantra jest więc wibracją wznoszącą nasz umysł ponad materialny wymiar. Oczyszcza, chroni i w bardzo subtelny, szczególny sposób wspiera nasz rozwój wewnętrzny.

Zazwyczaj taka praktyka odbywa się na prostej zasadzie – jedna osoba (lub grupa osób), zwana prowadzącym, śpiewa dany tekst lub mantrę, a pozostali powtarzają.

Zawsze jest to przeżycie radosne, inspirujące, relaksujące, pełne entuzjazmu i osobiste doświadczenie pełni miłości. Trudno o tym pisać, trzeba przyjść i posłuchać. Może nawet zagrać i zaśpiewać…

Dla własnego komfortu prosimy przynieść ze sobą koc do przykrycia, małą poduszkę pod głowę i matę lub ewentualnie dodatkowy koc do położenia na macie oraz własne instrumenty muzyczne.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny na numer 603588377 lub poprzez Facebook, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej na https://www.facebook.com/events/260700671244092/?notif_t=event_aggregate&notif_id=1543474754904377