Zapraszamy do MCK w Płońsku na sesję głębokiej relaksacji i dźwiękoterapii z misami i gongami himalajskimi oraz innymi instrumentami archaicznymi. Dźwięk gongów i mis to balsam dla duszy i ciała. Wibracje oraz wydobywane dźwięki tych magicznych instrumentów, poruszają każdą komórkę ciała. Niosą ukojenie i uzdrowienie. Pozwalają dotknąć, niemal namacalnie, tego, co niewidoczne dla ludzkich oczu. Muzyka dla serca od serca.

Jednym z głównych celów sesji jest osiągnięcie stanu wyciszenia, co jest wyrażone przejściem pracy mózgu z szybkich fal gamma i beta na fale alfa i theta i uruchomione procesów regeneracji ciała.

Koncert w wykonaniu Piotra Starskiego – twórcy projektu „Gongs of Peace” oraz nauczyciela jogi w klubie OM Shanti www.omshantijoga.pl

Forma wymiany energii: dotacja 40zł

Pierwotne dźwięki oczyszczają z toksyn, uwalniają od lęków, odstresowywują, zwiększają siły witalne, regenerują komórki, budzą wiarę w siebie, wspomagają proces uczenia, rozbudzają intuicję, wyzwalają twórcze inspiracje, przenoszą w inne, pozytywne światy. Gong wytwarza najsilniej rezonujący dźwięk ze wszystkich dźwięków odkrytych kiedykolwiek przez człowieka. Powstał wiele tysięcy lat temu.

Podczas sesji dźwiękowej gongi i misy emitują wibracje z całego spektrum dźwięków, a harmoniczne tony wprowadzają nasz mózg i całe ciało w stan głębokiego relaksu. Instrumenty te wydają nie tylko dźwięki słyszalne dla naszego ucha, ale również te wyczuwalne tylko przez nasze ciało.

Poddając się fali dźwięku organizm wchodzi w rezonans z dźwiękiem w takim stopniu, że pobudzone zostają zakończenia nerwowe naszych mięśni, stawów, kości i tkanek. Przenikając przez wszystkie organy wewnętrzne ten harmonizujący dźwięk przywraca ich pierwotną równowagę energetyczną. Jego wibracja regeneruje organizm.

Koncertu słuchamy w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami na karimacie lub materacu, przed rozstawionymi instrumentami i przez ok. 1 godz. poddajemy się fali dźwięku i wibracji.

PRZECIWWSKAZANIA do uczestnictwa w koncercie:
– osoby z rozrusznikiem serca
– kobiety w ciąży
– osoby chore na epilepsję

Dla własnego komfortu i efektu głębokiej relaksacji proszę przynieść ze sobą wygodną matę (najlepiej z dodatkowym kocem do położenia na macie), koc do przykrycia i małą poduszkę pod głowę.